середа, 29 листопада 2017 р.

вівторок, 14 листопада 2017 р.

До відома учнів 11 класу

Щоб краще підготуватися до ЗНО та уроків української літератури переходьте за посиланням https://drive.google.com/file/d/1W3w8PYF4GM-AzV94gDdCA9d2m-UhReES/view?usp=sharing

понеділок, 13 листопада 2017 р.

Із життя Остапа Вишні


13 листопада – 128 років від народження українського письменника-сатирика 
і гумориста Павла Михайловича Губенка, більш відомого під творчим псевдонімом Остап Вишня.. Його вважають класиком української сатиричної прози ХХ століття. Остап Вишня є автором збірок “Діли небесні”, “Вишневі усмішки”, “Кому веселе, а кому й сумне”. Його вважають засновником нового художнього жанру в літературі – нарису-усмішки







четвер, 9 листопада 2017 р.

Сьогодні — День української писемності та мови

          День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада.Встановлене воно було 20 років тому — 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».
     За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця — письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.Чернецтво Нестор прийняв у 17-річному віці, пізніше висвячений в сан диякона. Він був книжником з широким історичним світоглядом і великим літературним хистом. Автор двох відомих творів – «Житіє Бориса і Гліба» та «Житіє Феодосія Печерського», складених у кінці ХІ ст. або на початку ХІІ ст.Всесвітню славу Нестору принесла справа усього його життя – участь у літописанні Київської Русі. Він переробив зведення Никона (1073) та Іоанна (1093), опрацював низку нових усних і письмових джерел, довів розповідь до 1113 року, надав їй літературної форми. Так на початку ХІІ ст. виникла перша редакція «Повісті минулих літ».
        Колись цього дня віддавали до школи дітей. Батьки зі школи йшли до церкви та ставили свічку перед образом преподобного, вірячи, що він допоможе дитині вивчитися. І, що головне, вчитися все життя багато, старанно і завжди. Адже «користь від цього є велика», бо «Хто вчиться змолоду – не зазнає на старість голоду».Традиційно, в День української писемності та мови покладають квіти до пам'ятника Несторові-літописцю, відзначають найкращих популяризаторів українського слова, заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою, проводять регіональні тематичні конкурси тощо.

вівторок, 7 листопада 2017 р.

З життя одинадцятикласників

Сьогодні на уроці української літератури учні УІІ гімназійного класу підготували цікаві життєтворчі проекти з теми "Поезія ХХ століття".

понеділок, 6 листопада 2017 р.

Радіодиктант національної єдності


Традиційний радіодиктант  відбудеться у День української писемності та мови – 9 листопада. Цьогоріч він розпочнеться о 12:00 на Першому каналі Українського радіо. Текст читатиме доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, автор підручників і посібників з української мови Олександр Авраменко. Девіз цьогорічного радіодиктанту – «Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета».
Долучитися до радіодиктанту можуть усі охочі. Традиційно диктант складатиметься зі 100-120 слів. Ті, хто напише його без помилок, будуть відзначені призами. Важлива умова – перевірятимуть лише диктанти, надіслані 9 і 10 листопада. Дату відправлення визначатимуть за штемпелем на конверті. Адреса Українського радіо: 01001, Київ-1, Хрещатик, 26.


четвер, 2 листопада 2017 р.

Вітаємо з перемогою

У міському етапі Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді " Моя Батьківщина  - Україна" учень VII  гімназійного класу Дупляк  Артур посів II мсце за роботу " Через терни  - з любов`ю рідної України". Щиро вітаю свого учня та бажаю творчої наснаги і успіхів.

середа, 1 листопада 2017 р.

До уваги одинадцятикласників!

 Домашнє завдання з української літератури та додаткову інформацію з теми  
  " Микола Хвильовий" ви можете знайти на сторінці " Дистанційне навчання"